Sprawy karne

W niektórych przypadkach standardowe środki śledcze, którymi dysponują odpowiednie organy państwowe, mogą okazać się nieskuteczne lub nieefektywne w kontekście konkretnej sprawy karnej. Wtedy właśnie warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług profesjonalnej agencji detektywistycznej. Nasz wkład w toczące się postępowanie ma na celu uzupełnienie działań policji, dzięki czemu szansa na odnalezienie oraz prawidłowe zweryfikowanie poszlak, materiałów dowodowych oraz istotnych okoliczności zwiększa się.

Detektyw w sprawach karnych — jaka jest jego rola?

Wbrew pozorom, rolą detektywa w przypadku spraw karnych nie jest wcale zastępowanie policji oraz powielanie działań prowadzonych przez stosowne organy śledcze. Obraz prywatnego śledczego z filmów akcji absolutnie nie ma tutaj zastosowania. Nie bez powodu instytucje państwowe dysponują szeregiem środków i procedur, których celem jest prawidłowa ocena wszelkich szczegółów istotnych dla toczącego się postępowania. Są jednak momenty, w których śledztwo staje w martwym punkcie, a prowadzący je funkcjonariusze z różnych przyczyn mają związane ręce.

Naszym zadaniem jest wsparcie szeroko rozumianych czynności prowadzonych oraz wypełnienie ewentualnych deficytów i zaniedbań, które w naszej ocenie miały miejsce. Warto pamiętać, że dla organów ściągania Twoja sprawa karna prawdopodobnie nie ma wyjątkowego charakteru — jest zaledwie jedną z wielu teczek z dokumentami piętrzących się na biurku. Decydując się skorzystanie z usług naszej agencji detektywistycznej, masz natomiast pewność priorytetowego traktowania. Do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, pozostając w stałym kontakcie z klientem.

Podstawa prawna — udział prywatnego detektywa w sprawie karnej

Zgodnie z ustawodawstwem, po podjęciu zlecenia jesteśmy prawnie zobowiązani do powiadomienia organów prowadzących postępowanie, którego dane zlecenie dotyczy. W praktyce więc silą rzeczy naszym działaniom towarzyszy weryfikacja ze strony stosownych instytucji państwowych — najczęściej policji — o czym naturalnie informujemy naszych klientów. Ustawa umożliwia również naszym detektywom zbieranie informacji znajdujących zastosowanie w kontekście spraw karnych i skarbowych, co otwiera nam drogę do wykonywania naszej pracy.

Działania prywatnego detektywa w kontekście sprawy karnej

Co obejmuje zakres działań prywatnej agencji detektywistycznej w sprawach karnych? Naszym zadaniem jest zgromadzenie informacji i przedmiotów przedstawiających wartość w kontekście procesu sądowego, które pomogą dowieść racji prezentowanych przez klienta. Jednocześnie oferujemy fachowe doradztwo podparte wiedzą merytoryczną oraz doświadczeniem, co pozwala na obranie najbardziej korzystnej strategii obrony.

Korzystając z usług naszej agencji, możesz liczyć na wsparcie w następujących obszarach:

  • zbieranie i weryfikacja materiałów dowodowych, w tym dokumentów, nagrań, przedmiotów, zeznań świadków, etc.;
  • ustalanie tożsamości i odszukiwanie sprawców przestępstwa;
  • poszukiwanie osób zaginionych;
  • analiza działań organów śledczych oraz przebiegu sprawy karnej (także w przypadku umorzonych postępowań);
  • weryfikacja przestępstw podatkowych i drogowych.

Sprawy karne — kiedy skorzystać z pomocy prywatnego detektywa?

Odpowiedź jest prosta — podobnie jak w przypadku powiadomienia stosownych służ państwowych, czas jest tutaj niezwykle istotny, dlatego współpracę z agencją warto rozpocząć jak najszybciej. Zaangażowanie prywatnego detektywa na wczesnym etapie postępowania znacząco zwiększa szanse na owocną współpracę oraz zgromadzenie informacji, które zostaną dołączone do materiału dowodowego.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu omówienia szczegółów konkretnego śledztwa. Nasi pracownicy udzielą wyczerpujących odpowiedzi na wszelkie pytania, jednocześnie zarysowując strategię działania i potencjalne korzyści wynikające z rozpoczęcia działań. Więcej informacji na temat pozostałych obszarów i usług świadczonych przez naszą agencję znajdziesz natomiast w odpowiednich sekcjach naszej strony internetowej.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Biuro Detektywistyczne "AST"
Krzysztof Ast
ul. Saperska 38F/2A
61-493 Poznań
woj. wielkopolskie
e-mail: biuro@detektyw-ast.pl

tel. 697 099 946
fax. 61 671 22 86

NIP: 972-099-09-98
Regon: 300607514

Filie:
ul. Piłsudskiego 4a/2
63-100 Śrem

ul. Jana Pawła II 13/1
62-300 Września

ul. Rzeźnicka 2b
62-200 Gniezno