Weryfikacja wiarygodności kontrahenta

Transakcje między podmiotami prawnym — bez względu na to, czy mówimy tutaj o przedsiębiorstwach działających na niewielką skalę, dużych spółkach, czy też osobach fizycznych — zawsze obarczone są pewnego rodzaju ryzykiem. Szczególnie, kiedy nie dysponujemy wystarczającą ilością informacji na temat drugiej strony umowy. Weryfikacja wiarygodności kontrahenta pozwala wejść w posiadanie cennych danych z obszaru wypłacalności, posiadanego majątku, statusu prawnego czy też obecności w rejestrze dłużników. Decydując się na wsparcie prywatnego detektywa ograniczasz więc ryzyko strat, które mogą okazać się niezwykle bolesne. Zapraszamy do sprawdzeni naszej oferty.

Agencja detektywistyczna — na czym polega weryfikacja wiarygodności kontrahenta?

Umowy, transakcje czy też inwestycje to nieodłączna część każdego biznesu, dlatego warto zawczasu upewnić się, że możliwości oraz intencje naszego kontrahenta leżą we właściwym miejscu. Nasza agencja detektywistyczna pomoże Ci w uzyskaniu wartościowych informacji dowodzących wiarygodności danego podmiotu. Weryfikacja wykonywana przez prywatnego detektywa obejmuje między innymi:

  • kompleksowy wywiad gospodarczy,
  • ustalenie majątku (ruchomego oraz nieruchomego),
  • sprawdzenie faktycznego miejsca wykonywania działalności,
  • dostęp do sprawozdania finansowego firmy,
  • sprawdzenie Krajowego Rejestru Dłużników Niewypłacalnych,
  • ustalenie czy firma jest czynnym płatnikiem VAT,
  • ustalenie ewentualnych zaległości w płatnościach publicznoprawnych (ZUS),
  • sprawdzenie wierzytelności (w tym zabezpieczonych hipoteką).

Weryfikacja kontrahenta pozwala zatem zyskać pełny obraz wiarygodności oraz kondycji finansowej firmy, co stanowi dobrą i bezpieczną podstawę do rozpoczęcia relacji biznesowej. Warto zaznaczyć, że wszelkie działania prowadzone w tym obszarze przez agencję detektywistyczną, są w pełni legalne i opierają się na ogólnodostępnych środkach i informacjach, które nie są chronione prawem. Jednocześnie działania te wymagają rozległej znajomości prawa gospodarczego i podatkowego. Nasi pracownicy dysponują wiedzą i doświadczeniem, które pozwalają określić przydatność konkretnych danych w kontekście transakcji biznesowej. Mówiąc krótko — po prostu wiemy, gdzie oraz czego warto poszukać, aby weryfikacja wiarygodności kontrahenta przyniosła najlepsze efekty.

Dlaczego warto zdecydować się na weryfikację wiarygodności kontrahenta z agencją detektywistyczną?

Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest czas. Kompletowanie danych, składanie wniosków oraz weryfikacja historycznej i bieżącej działalności firmy to zadanie niezwykle czasochłonne. Decydując się na własnoręczne poszukiwania stajesz w obliczu wymagającego zadania, które bez wątpienia odciągnie Cię od nie mniej istotnych obowiązków — w tym przypadku koszt dla Twojej codziennej działalności może okazać się dużo wyższy. Pamiętaj również, że nasi detektywi to profesjonaliści, a określenie wiarygodności kontrahenta jest jedną z ich specjalizacji. W tym przypadku cały proces jest dużo szybszy i dokładniejszy.

Niewątpliwą korzyścią, jaką niesie za sobą weryfikacja wiarygodności kontrahenta przeprowadzona przez detektywa, jest także kompleksowy i precyzyjny charakter pozyskanych danych. Jesteśmy w stanie określić, jakie informacje okażą się istotne z punktu widzenia konkretnych okoliczności oraz celów naszego klienta. Możesz również mieć pewność, że żaden aspekt kondycji finansowej i gospodarczej sprawdzanej spółki nie będzie pominięty, a wszystkie możliwości zostaną wyczerpane.

Prywatna agencja detektywistyczna — kompleksowa weryfikacja wiarygodności kontrahenta

Odpowiednie zabezpieczenie własnych interesów to podstawa prowadzenia zrównoważonego i rentownego biznesu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości odnośnie do weryfikacji wiarygodności kontrahenta, jak również pozostałych usług świadczonych przez naszą agencję detektywistyczną, zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Dodatkowe informacje na temat zakresu naszej działalności oraz konkretnych obszarów, w jakich świadczymy wsparcie, znajdziesz natomiast w dedykowanych sekcjach naszej strony internetowej.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Biuro Detektywistyczne "AST"
Krzysztof Ast
ul. Saperska 38F/2A
61-493 Poznań
woj. wielkopolskie
e-mail: biuro@detektyw-ast.pl

tel. 697 099 946
fax. 61 671 22 86

NIP: 972-099-09-98
Regon: 300607514

Filie:
ul. Piłsudskiego 4a/2
63-100 Śrem

ul. Jana Pawła II 13/1
62-300 Września

ul. Rzeźnicka 2b
62-200 Gniezno