Detektyw w sprawie rozwodowej

Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że skorzystanie z usług prywatnego detektywa w kontekście potencjalnego zakończenia związku małżeńskiego jest lekką przesadą, faktem jest, że rozwiązanie to coraz częściej znajduje zastosowanie w sprawach rozwodowych. Raport będący efektem takiej współpracy nierzadko przedkładany jest przed sądem, szczególnie w momencie wnioskowania o orzeczenie o wyłącznej winie drugiej strony. Nasze biuro oferuje Państwu pomoc w zakresie pozyskania materiału dowodowego potwierdzającego niewierność współmałżonka.

Sprawy rozwodowe — rola prywatnego detektywa

Rolą detektywa w ramach przygotowania do sprawy rozwodowej jest przede wszystkim zbieranie materiału dowodowego, który potwierdzać będzie winę współmałżonka za rozpad pożycia. W znacznej części mowa tutaj o materiałach dowodzących zdrady drugiej strony, choć także inne czynniki nierzadko wchodzą tutaj w grę. Ponadto nasza agencja świadczy również kompleksowe doradztwo na każdym etapie śledztwa, zarówno w wymiarze merytorycznym, jak i praktycznym.

W teorii — a także w świetle prawa — każdy może zająć się pozyskiwaniem dowodów, również współmałżonek. Praktyka pokazuje jednak, że jest to niezwykle delikatny proces, do tego bardzo podatny na błędy, które mogą całkowicie przekreślić cały trud. Nie oznacza to jednak, że stając w obliczu potencjalnej zdrady partnera należy zaniechać jakichkolwiek działań. Proces pozyskiwania dowodów dla sprawy rozwodowej powinien mieć miejsce w momencie, gdy małżonkowie nadal utrzymują wspólne gospodarstwo domowe. Nasza agencja detektywistyczna wspomoże Państwa w tym niewątpliwie trudnym okresie, udzielając również wskazówek natury praktycznej.

Istnieje szereg przesłanek, które mogą świadczyć o potencjalnej zdradzie. Brak bliskości, niestandardowe zachowanie współmałżonka, zmiana wyglądu i trybu dnia, nagłe, podejrzane wyjazdy oraz praca w godzinach wieczornych to tylko wybrane z aspektów, po zaobserwowaniu których warto rozważyć skorzystanie z usług prywatnego detektywa. Jednocześnie dobrym rozwiązaniem jest ograniczenie działania na własną rękę bez wsparcia profesjonalisty — wzbudzenie czujności i podejrzeń u drugiej strony może znacznie utrudnić pozyskanie materiałów dla sprawy rozwodowej.

Efekty pracy detektywa — sprawy rozwodowe

Jakiego rodzaju materiał dowodowy jest pozyskiwany przez prywatnego detektywa w kontekście sprawy rozwodowej? Możliwości jest wiele — celem śledztwa jest pozyskanie i przetwarzanie wszelkich informacji na temat osób, rzeczy i zdarzeń bezpośrednio powiązanych z przedmiotem umowy. Zebrany materiał może przyjmować różne formy, mowa tutaj przede wszystkim o dokumentach, fotografiach, filmach i nagraniach głosowych.

Warto zaznaczyć, że licencjonowany detektyw działa w stu procentach zgodnie z prawem. Zakres wykonywanych czynności — w tym możliwość przetwarzania danych osobowych bez zgody ich właścicieli — znajduje odzwierciedlenie w ustawodawstwie.

To właśnie raport końcowy, będący ostatecznym podsumowaniem wszelkich informacji pozyskanych przez agencję, jest dokumentem najczęściej przedstawianym przed sądem w kontekście sprawy rozwodowej, nierzadko mając wymierny wpływ na końcowe orzeczenie. W pewnych przypadkach detektyw może występować również w roli świadka.

Prywatna agencja detektywistyczna — zbieranie dowodów w sprawach rozwodowych

Nasza agencja oferuje pełną dyskrecję oraz poszanowanie prywatności klienta. Stawiamy na przejrzyste warunki współpracy, jasno określony cel oraz konkretny zakres działań. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że z usług agencji warto skorzystać przede wszystkim w przypadku wystąpienia wyraźnych przesłanek oraz uzasadnionych podejrzeń odnośnie potencjalnej zdrady współmałżonka. Kluczowy z punktu widzenia sprawy rozwodowej jest tu moment prowadzenia wspólnego gospodarstwa domowego, kiedy pożycie nie uległo całkowitemu rozpadowi.

Więcej informacji na temat zakresu usług naszej agencji znajdą Państwo w ramach odpowiednich sekcji naszej strony internetowej. W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Biuro Detektywistyczne "AST"
Krzysztof Ast
ul. Saperska 38F/2A
61-493 Poznań
woj. wielkopolskie
e-mail: biuro@detektyw-ast.pl

tel. 697 099 946
fax. 61 671 22 86

NIP: 972-099-09-98
Regon: 300607514

Filie:
ul. Piłsudskiego 4a/2
63-100 Śrem

ul. Jana Pawła II 13/1
62-300 Września

ul. Rzeźnicka 2b
62-200 Gniezno